«Ιωάννινα_2023»: Εγκαίνια στο εκλογικό κέντρο Κατσικά και δέσμευση για αθλητικό κέντρο στο παλιό αεροδρόμιο

«Ιωάννινα_2023»: Εγκαίνια στο εκλογικό κέντρο Κατσικά και δέσμευση για αθλητικό κέντρο στο παλιό αεροδρόμιο

Τα εγκαίνια του εκλογικού κέντρου της παράταξης «Ιωάννινα_2023» στον Κατσικά, πραγματοποιήθηκαν το απόγευμα της Τετάρτης. 

Στη διάρκεια της εκδήλωσης η επικεφαλής της παράταξης και υποψήφια Δήμαρχος Τατιάνα Καλογιάννη, αναφέρθηκε σε βασικούς προγραμματικούς άξονες της παράταξης που αφορούν την εκλογικό περιφέρεια Παμβώτιδος, και παρουσίασε τους υποψήφιους συμβούλους της παράταξης στη συγκεκριμένη διοικητική ενότητα.

Μεταξύ άλλων ανέφερε η κ. Καλογιάννη, μιλώντας για στόχους:

  • Προτεραιότητα στη λίμνη Παμβώτιδα, με ένα ολοκληρωμένο σχέδιο, με ανάδειξη της λιμναίας και παραλίμνιας περιοχής, με υποδομές περιβαλλοντικής αναβάθμισής της και αναψυχής.
  • Ταχύτερη και αποτελεσματικότερη λειτουργία των δημοτικών υπηρεσιών.
  • Εξοικονόμηση πόρων με την ενεργειακή αναβάθμιση.
  • Αλλαγή της τιμολογιακής πολιτικής των δημοτικών επιχειρήσεων προς όφελος των πολιτών.
  • Νέο σύστημα αποκομιδής απορριμμάτων.
  • Ενιαίος χωροταξικός και πολεοδομικός σχεδιασμός.
  • Στήριξη στις τρίτεκνες και πολύτεκνες οικογένειες και στους οικονομικά ασθενέστερους συμπολίτες μας.

«Στοίχημα, για την παράταξή μας, αποτελεί η δημιουργία ενός Νέου μεγάλης κλίμακας Αθλητικού Κέντρου στον Κατσικά Ιωαννίνων. Η χωροθέτησή του προσδιορίζεται στον χώρο του παλαιού αεροδρομίου Κατσικάς και οι σύγχρονες προδιαγραφές, με τις οποίες πρόκειται να μελετηθεί και να κατασκευαστεί, δημιουργούν αξία όχι μόνο για τη Δ.Ε. Παμβώτιδας, αλλά για τον Δήμο μας συνολικότερα» ανέφερε μεταξύ άλλων.

Οι υποψήφιοι της παράταξης

Στη διάρκεια της εκδήλωσης, η κ. Καλογιάννη παρουσίασε:

Α. τους υποψήφιους δημοτικούς συμβούλους της Δ.Ε. Ιωαννίνων που εντάχθηκαν πρόσφατα στο ψηφοδέλτιο,

  1. Γκορόγια Χριστίνα, ΓΕΩΠΟΝΟΣ / ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
  2. Τόλης Χρήστος, ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ
  3. Χιωτέλλη Κατερίνα, ΓΕΩΠΟΝΟΣ – ΑΡΧΙΤΕΚΤΩΝ ΤΟΠΙΟΥ

Β. τους υποψήφιους δημοτικούς συμβούλους των Περιφερειακών Δημοτικών Ενοτήτων:

  1. Δημοτική Ενότητα Παμβώτιδας:
1 ΓΙΩΤΙΤΣΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Φιλόλογος- Αθλητικογράφος
2 ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΦΙΛΙΠΠΟΣ Δάσκαλος,
Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Ιωαννίνων,
αιρετός εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών στο ΑΠΥΣΠΕ ΗΠΕΙΡΟΥ
3 ΛΕΚΚΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Διασώστης σε πλήρωμα ασθενοφόρου στο ΕΚΑΒ Ιωαννίνων
4 ΜΑΓΓΟΥ ΚΑΙΤΗ Μηχανικός Επιστήμης Υλικών,

Ιδιωτική υπάλληλος.

5 ΡΑΠΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Κτηνοτρόφος
6 ΚΟΤΡΩΤΣΙΟΥ – ΝΑΚΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΟΥΛΑ) Υπάλληλος στο ΕΦΚΑ Ιωαννίνων

(πρώην ΙΚΑ)

 

  1. Δημοτική Ενότητα Ανατολής:
1 ΜΑΝΟΥΣΑΡΙΔΗ ΑΛΕΞΙΑ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ και τελειόφητη ΝΟΜΙΚΗΣ
2 ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
3 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ
4 ΠΑΠΠΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ Επιχειρηματίας
5 ΤΖΩΡΤΖΗ-ΛΑΓΟΥ ΕΥΡΙΔΙΚΗ (ΕΥΗ) Οικονομολόγος,

Ιδιοκτήτρια Φροντιστηρίου Μέσης Εκπαίδευσης

 

  1. Δημοτική Ενότητα Μπιζανίου:
1 ΑΡΓΥΡΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Πτηνοτρόφος στον Α.Π.Σ.Ι. «ΠΙΝΔΟΣ»
2 ΓΑΒΡΙΗΛ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Επιχειρηματίας
3 Γκιζά ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ

 

  1. Δημοτική Ενότητα Νήσου:
1 ΠΑΠΠΑΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ (ΘΕΜΗΣ) Ιδιοκτήτης Εργαστηρίου Παραδοσιακής Ζαχαροπλαστικής στη Νήσο Ιωαννίνων.

 

  1. Δημοτική Ενότητα Περάματος:
1 ΛΑΔΙΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Επιχειρηματίας
2 ΜΠΕΤΖΙΟΥ ΕΛΕΝΗ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΡΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΑΜΕΑ
3 ΓΚΟΓΚΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Αργυροχρυσοχόος

 

Γ. τους υποψηφίους για τα τοπικά συμβούλια της Δημοτικής Ενότητας Παμβώτιδας που συμμετέχουν στις εκλογές αυτές, υπό την αιγίδα της δικής μας παράταξης.

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗΣ:

1 ΓΑΛΑΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΓΕΩΠΟΝΟΣ
2 ΚΑΚΚΑΒΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΙΣΤΗΣ
3 ΣΤΑΘΗΣ ΧΑΡΙΣΗΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
4 ΤΣΙΟΥΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
5 ΤΣΟΥΛΙΑ ΕΛΕΝΗ ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ

 

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΔΡΟΣΟΧΩΡΙΟΥ:

1 ΠΑΠΠΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΠΟΧΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
2 ΜΠΙΣΤΑΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ
3 ΦΩΤΟΥ ΟΛΓΑ ΚΟΜΜΩΤΡΙΑ
4 ΑΡΛΕΤΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
5 ΒΟΛΛΑ ΗΛΕΚΤΡΑ ΟΙΚΙΑΚΑ

 

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΗΛΙΟΚΑΛΗΣ:

1 ΣΤΑΘΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ
2 ΠΑΠΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
3 ΨΟΧΙΟΥ ΕΛΕΑΝΑ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ
4 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΣ υπάλληλος
5 ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ
6 ΚΛΙΤΣΙΝΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΙΚΟΔΟΜΟΣ

 

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑΣ:

1 ΤΖΟΒΑΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ
2 ΤΣΙΑΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΝΕΡΓΗ
3 ΓΚΟΝΤΑ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ
4 ΒΑΣΙΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΗΛΟΣ
5 ΠΡΙΟΒΟΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΡΟΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΗΛΟΣ

 

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΤΣΙΚΑΣ:

1 ΒΑΡΤΖΙΩΤΗ ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΣ
2 ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΣ υπάλληλος
3 ΚΡΑΝΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΑΝΕΡΓΟΣ
4 ΓΙΑΝΝΑΚΗ ΕΛΕΝΗ ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
5 ΚΑΛΑΜΠΟΚΗ ΜΑΡΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ
6 ΤΣΙΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ
7 ΜΑΝΤΖΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΝΕΡΓΟΣ

 

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΟΥΤΣΕΛΙΟΥ:

1 ΠΗΧΑ ΒΑΡΒΑΡΑ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ
2 ΚΑΛΟΥΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
3 ΑΓΓΕΛΗΣ ΣΠΥΡΟΣ ΑΓΡΟΤΗΣ
4 ΝΤΑΚΟΥΜΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΑΝΕΡΓΗ
5 ΓΙΩΤΙΤΣΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΛΟΓΓΑΔΩΝ:

1 ΚΟΣΙΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΛΟΓΙΣΤΡΙΑ
2 ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ
3 ΑΓΓΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΦΑΝΟΠΟΙΟΣ
4 ΖΑΡΑΒΕΛΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΑΓΡΟΤΗΣ
5 ΦΙΛΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
6 ΒΛΑΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΟΣ

 

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΑΡΟΚΟΠΙΟΥ:

1 ΚΟΣΜΑ ΓΕΩΡΓΙΑ ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
2 ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
3 ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΙΣΤΗΣ
4 ΚΥΡΚΟΥ ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ
5 ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ

 

Show Buttons
Hide Buttons